O nas

Czarna Dama to wydawnictwo, publikujące głównie powieści kryminalne. Choć Czarną Damę stworzyliśmy na początku 2021, rozpoczynając działalność mieliśmy już doświadczenie na rynku wydawniczym: od lat działamy w sektorze książek fantastycznych.

Naszą ofertę komponujemy z myślą o zaprezentowaniu czytelnikom różnych obliczy kryminału. Chcemy wydawać książki różnorodne, utrzymane w rozmaitych klimatach i konwencjach. Pierwsze propozycje przygotowaliśmy przede wszystkim z myślą o czytelniczkach, lubujących się w historiach z wątkami kryminalnymi, wierzymy jednak, że pośród książek Czarnej Damy coś dla siebie znajdą także panowie.

Współpraca

Propozycje wydawnicze należy kierować na adres redakcja@czarnadama.com. Prosimy o przesłanie tekstu, a także jego krótkiego streszczenia (maksymalnie jedna strona Worda, standaryzowana) i informacji o autorze.

W tej chwili interesują nas jedynie powieści kryminalne. Nie wydajemy książek z innych gatunków. Lubimy cykle – jeśli więc tekst jest pierwszą częścią, prosimy o zaznaczenie tego w opisie.

Nie recenzujemy otrzymanych propozycji i nie jesteśmy w stanie każdemu udzielić odpowiedzi. Jeżeli nie skontaktujemy się w ciągu czterech miesięcy, oznacza to, że nie jesteśmy zainteresowani.

Podkreślamy, że jeśli zdecydujemy się na nawiązanie współpracy, autor Czarnej Damy NIE płaci za publikację swojej książki.